RESULT for the 2015 event

 

 

Position
Name Club 50 Mile
Time
100 Mile
Time
Distance

Rupert Robinson Crawley Wheelers 2.06.23 4.14.31
Peter Pav Bryan Rye & District Wheelers CC 2.07.04 4.18.22
Dean Chiddention Abello-SFA Racing Team 2.09.52 4.24.10
Matt Coombs Lewes Wanderers CC 2.05.37 4.15.58
Tony Worton Rapha Cycle Club 2.16.24 4.34.35
Shaun Williams Abello-SFA Racing Team 2.14.24 4.35.46
Ian Hodge Southborough & District Wheelers 2.17.26 5.03.14
David Hodgson Lewes Wanderers CC 2.32.14 5.06.07
Christopher Vernon-Parry Kingston Wheelers 2.15.02 6.10.23
Jake Mitchell Abello-SFA Racing Team 2.19.38 4.42.58
Nigel Perry San Fairy Ann CC 2.20.41 4.54.19
Richard Claxton VC Elan 2.27.05 4.59.50
David Adamson Southborough & District Wheelers 2.26.55 5.59.42
Jeremy Saynor PMR@Toachim House 2.34.10 5.06.10
David Greenwood Rye & District Wheelers CC 2.26.48 5.01.40
Mark Emsley Team Asl360 2.29.48 5.15.10
Anthony Bell San Fairy Ann CC 2.36.29 5.22.23
Rebecca Wilson Rye & District Wheelers CC 2.41.42 5.48.58
Simon Rounding VC Elan 2.25.21 5.20.30
Russ Mason Thornton RC 2.43.51 5.36.56
Ben Hardisty East Grinstead CC 2.32.37 5.41.31
William Murtagh Rye & District Wheelers CC 2.38.29 5.34.41
Lisa Davis Lewes Wanderers CC 2.44.45 5.40.40
Samantha Pyrah Rye & District Wheelers CC 2.51.36 5.47.27
Peter Hayes Catford CC 2.40.05 5.42.25
Trevor Hall Thornton RC 2.47.25 6.12.37
Stephen Ratcliffe Thornton RC 2.44.37 6.16.51
Alec Mayes Ashford Wheelers CC 2.49.26 5.43.35
Peter Holley East Grinstead Tri Club 2.54.14 6.20.35
Ian Mackenzie Southend Wheelers 2.56.51 6.13.45
Peter Holland Lincoln Wheelers 2.59.50 6.55.00
Jamie Clark Rye & District Wheelers CC 2.49.07 6.11.12
Malcolm Strickland Thornton RC 3.03.25 6.26.51
Bob Loader Sydenham Wheelers CC 2.59.57 6.47.52
Meadhbh Cook Thanet RC
Ben Vickery San Fairy Ann CC
Nick Wilson Rye & District Wheelers CC
Alison Brockhurst Lewes Wanderers CC
John Clarey Gemini BC 2.50.00
Joshua Clark Royal Navy and Royal Marines Cycling Association 2.31.06 5.37.12
Jim Hollands Rye & District Wheelers CC 2.47.56 6.04.02
Eric Lejune San Fairy Ann CC 2.58.25
Richard Moule Bossard Wheelers

EXTRA INFORMATION

Photograph Album

Start Sheet

Result Sheet

Do you have a copy of the course?



Event Secretary (KCA) :
Esther Carpenter
Timekeeper :
Paul Mepham
Timekeeper :
Pat Hill
Timekeeper :
David Mackey
Timekeeper :
Ernie Mackey
Course Controller :
Clin Maisey