RESULT for the 2012 event

 

 

Position
Name Club 50 Mile
Time
100 Mile
Time
Distance

Andy Miles VC Elan 1.58.59 4.04.42
Carl Chapman GS Invicta 2.09.20 4.22.42
Ishmael Burdeau GS Gazzetta 2.12.41 4.26.07
Lawrence Wintergold Hounslow & District Wheelers 2.06.05 4.16.30
Shay Giles VC Elan 2.11.35 4.23.09
Peter Morris Lewes Wanderers CC 2.14.32 4.29.10
Matt Coombs Lewes Wanderers CC 2.14.20 4.32.55
Lee Buckman Ashford Wheelers CC 2.18.01 4.37.21
Andy Payne GS Stella 2.18.32 4.45.24
Martin Brown 7 Oaks Tri 2.13.57 4.37.55
Michael Pumphrey Thornton RC 2.16.27 4.36.27
John Glaysher a3crg 2.11.29 4.36.58
Robert Wheeler Thornton RC 2.14.10 4.42.05
Dean Chiddention Abello-SFA Racing Team 2.20.10 4.45.44
Geoff Smith Eastbourne Rovers CC 2.24.17 4.50.55
Michael Turner Lewes Wanderers CC 2.17.45 4.41.42
Adrian Blacker Norwood Paragon CC 2.32.02 4.48.01
Bruce Dunbar Redhill CC 2.20.21 4.49.42
Alan Lloyd Lewes Wanderers CC 2.21.07 4.40.51
Mark Amon Rye & District Wheelers CC 2.19.52 4.47.28
Mohammad Leghari Addiscombe CC 2.15.05 4.35.51
Jamie Saunders 7 Oaks Tri 2.19.31 4.52.51
Steve Trudgill West Kent RC 2.28.16 5.05.25
Rick Perkins Thanet RC 2.32.05 4.49.20
Raymond Firth Ashford Wheelers CC 2.27.42
Peter Hooper Bayeux Landscapes 2.28.34 5.06.10
David Bellinger Medway Velo 2.37.32 5.17.29
Emma Cutler Rye & District Wheelers CC 2.32.09 5.09.18
Bob Watts San Fairy Ann CC 2.46.17 5.33.31
Neil Wood Tri Spirit Team 2.37.10 5.14.02
Simon Rounding VC Elan 2.36.51 5.25.00
Gary Blunt OPCC 2.36.44 5.29.09
Trevor Hall Thornton RC 2.32.22 5.18.50
Stephen Bishop Wigmore CC 2.31.34 5.12.01
Graham Ward Sydenham Wheelers CC 2.46.17 5.33.31
Gurpal Panesar Maidenhead & District CC 2.40.37 5.39.18
Russ Mason Thornton RC 2.49.45 5.45.41
Pip Carey Rye & District Wheelers CC 2.46.43 5.40.24
Peter Hayes Catford CC 2.38.41 5.34.03
Chirs Lovibond Hounslow & District Wheelers 2.35.51 5.38.36
Stephen Ratcliffe Thornton RC 2.41.08 5.39.46
Jim Hollands Rye & District Wheelers CC 2.43.56 5.43.19
Rebecca Wilson Rye & District Wheelers CC 2.38.17 5.40.25
Tony Holman Rye & District Wheelers CC 2.36.25 5.19.28
Julie Bryant Rye & District Wheelers CC 2.38.08 5.47.09
Amber King Rye & District Wheelers CC 3.01.36 6.09.50
Peter Nicol CC Bexley 2.49.17 5.52.23
Peter Holland Lincoln Wheelers 3.05.22
Jacqui Maxted Rye & District Wheelers CC 2.55.22
Malcolm Strickland Thornton RC 3.14.38
Granville Bantick Rye & District Wheelers CC 3.10.42
Stephen Binger Rye & District Wheelers CC 3.11.42 6.11.01
Albert Lainson Thornton RC
John Bosley Abello-SFA Racing Team
John Harrison Hitchin Nomads
Alec Mayes Ashford Wheelers CC
Jari Lyden Thornton RC
Keeley Chalk Rye & District Wheelers CC
Dave Spice Tri Spirit Team 2.24.19 4.58.54
Tom Glandfield Lewes Wanderers CC 2.06.51
John Laker Thornton RC 2.27.43
Steve Gooch Rye & District Wheelers CC 2.08.02
Don Houghton Thornton RC 2.27.23
Sally Smith Medway Velo 2.30.00 5.11.21
Nick Wilson Rye & District Wheelers CC 2.06.40
Hazel Fulker Rye & District Wheelers CC 3.04.27
Mark Gidney De Laune CC

EXTRA INFORMATION

Photograph Album

Start Sheet

Result Sheet

Do you have a copy of the course?



Event Secretary (KCA) :
Esther Carpenter